Aktualności

Dwa prawa jazdy zatrzymane przez weekend

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z białobrzeskiej drogówki zatrzymali dwóm kierowcom uprawnienia do kierowania. Powodem takiej decyzji było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcy odzyskają uprawnienia dopiero za trzy miesiące.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

W piątek uprawnienia do kierowania zatrzymano 78 letniemu kierowcy, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowanym na  drodze wojewódzkiej nr 731. W trakcie pomiaru jechał z prędkością 103 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h
Kierowca zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pkt. karnymi. 

W niedziele po godzinie 16  na terenie gminy Promna 45 letni mieszkaniec powiatu grójeckiego przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 59 km/h. Za swój wyczyn został ukarany wysokim mandatem karnym i 10 pkt. karnymi. 

Obydwaj kierowcy odzyskają swoje uprawnienia dopiero za trzy miesiące. W przypadku jazdy w okresie zatrzymania uprawnień okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Dalsza jazda spowoduje odpowiedzialność karną.

/EB

Powrót na górę strony