Aktualności

Policjanci uczestniczyli w „ Tęczowej Zimie”

Data publikacji 19.02.2017

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach zorganizował zimową akcję pn. „ Tęczowa Zima 2017 ”. Mogli w niej wziąć udział dzieci z klas I - VI szkół podstawowych.

Od 1 lutego trwały zapisy na zajęcia zorganizowane przez MGOK w Białobrzegach.  Dzieci, które nie wyjechały na ferie mogły wziąć udział w  przygotowanych dla nich warsztatach. W programie dwutygodniowych ferii uczniów czekały zajęcia artystyczne, ogniska, lodowisko , basen, kina, wycieczki jednodniowe i wiele różnych atrakcji. 15 i 16 lutego Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach wzięli udział w spotkaniach z dziećmi. Tłumaczyli od czego zależy  bezpieczeństwo najmłodszych w trakcie spędzania ferii, jak należy się zachowywać aby nie powodować niebezpiecznych sytuacji omawiając przy tym wiele przykładów. Wyjaśniali również na czym polega praca policjanta. Uczniowie korzystając z możliwości swobodnej rozmowy z funkcjonariuszami zadawali wiele pytań. Interesowały ich  tematy związane z bezpieczeństwem w szkole i na drodze oraz praca policjanta. 
Dwutygodniowa akcja, która będzie trwać  do końca ferii już  spotkała się z dużym zainteresowaniem. Lista uczestników zajęć wypełniła się cała. Przygotowany przez MGOK sposób spędzania wolnego czasu przez uczniów zapewnia prawidłowy rozwój dziecka oraz bezpieczeństwo chroniąc je od lekkomyślnych zachowań.

 

/EB

 

Powrót na górę strony