Aktualności

Spotkanie policjanta z dziećmi w Bukównie

Data publikacji 07.02.2017

Już za tydzień zaczynają się ferie w województwie mazowieckim. O bezpieczeństwie podczas wypoczynku dzieci rozmawiały z policjantem.

Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej w Bukównie dzieci spotkały się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Usłyszały jak bezpiecznie poruszać się po drogach szczególnie kiedy jest już ciemno i stają się mało widoczni  dla kierujących. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych zabaw na wolnym powietrzu. Policjant wytłumaczył także jak należy się zachować w przypadku kiedy stalibyśmy się świadkami wypadku i jak  należy wezwać potrzebną pomoc. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem bezpieczeństwa na drogach i podczas spędzania wolnego czasu a przy tym miały  mnóstwo pytań do policjanta.

Zachęcamy rodziców i opiekunów wycieczek aby korzystali z pomocy Policji podczas kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowe ferie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach dbając o bezpieczeństwo pasażerów skontrolują stan techniczny pojazdów przed wyjazdem na wycieczkę. Osoby chcące sprawdzić autobus proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 997 w celu  umówienia dogodnego terminu kontroli. Jak co roku miejsce kontroli autobusów wyznaczone zostało na parkingu ZOZ na ul. Spacerowej w Białobrzegach.

 

/EB

Powrót na górę strony