Aktualności

Śmiertelny wypadek w Czyżówce. Nie żyje młoda kobieta.

Data publikacji 26.01.2017

W środę po 9 rano w miejscowości Czyżówka zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala, a jedna osoba zginęła.

Na skrzyżowaniu w miejscowości Czyżówka chwilę po 9 rano zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Kierowca pojazdu Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej ze znakiem „Stop” wjechał wprost pod jadącego Seata od strony Radomia drogą z pierwszeństwem przejazdu. Z relacji świadków wiadomo, że kierujący Renaultem zatrzymał się przed wjazdem na drogę po której poruszał się Seat. Przyczyny wypadku są wyjaśniane. Wiadomo, że w Renaulcie znajdowała się trzy osobowa rodzina. 21 latka podczas uderzenia wypadła z pojazdu przez boczną szybę i poniosła śmierć na miejscu. Jej rodzice z urazami zostali przewiezieni na badania do szpitala. Kierowca niebieskiego Leona nie doznał obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia była mokra, temperatura poniżej 0 °C, a więc są to czynniki atmosferyczne, przy których kierowcy powinni zachować większą ostrożność. Poniżej przedstawione zdjęcia bardzo dobrze obrazują jak niebezpieczne w skutkach są uderzenia boczne, również przy małych prędkościach jazdy.

Pamiętajmy, że na drodze podczas jazdy nie tylko prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Wszystkie manewry jakie wykonujemy mogą być niebezpieczne w skutkach. Ostrożność  należy zachowywać w każdej chwili podczas podróży.

 

/EB

Powrót na górę strony