Aktualności

DEBATA SPOŁECZNA O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 26.07.2019

Wczoraj w Domu Seniora w Wyśmierzycach odbyła się debata społeczna dla mieszkańców gminy. Zaproszeni goście i mieszkańcy gminy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Głosów uczestników z uwagą słuchali przede wszystkim policjanci z Posterunku Policji w Radzanowie a także władze gminy Wyśmierzyce.

      Wczoraj o godzinie 18:00 w Wyśmierzycach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, między innymi: Burmistrz Wyśmierzyc – Wojciech Sępioł, Zastępca Burmistrza Wyśmierzyc – Małgorzata Zajączkowska, dyrektor PSP w Kostrzyniu – Teresa Miros  oraz osoby prywatne. Debatę rozpoczął od przywitania zaproszonych gości i wszystkich przybyłych osób oficer prasowy KPP Białobrzegi – asp. Edward Banach. Następnie przedstawił program spotkania oraz wprowadził słuchaczy w poszczególne tematy rozmów. Na debacie rozwinięto tematy, takie jak: funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz znaczenie dzielnicowego w realizacji zagrożeń nonoszonych na mapę, stan bezpieczeństwa na terenie gminy, w szczególności w zakresie ruchu drogowego, przestępstwa popełniane na seniorach oraz kultura osobista i praworządność policjantów w ramach „harmonogramu …kształtowania systemu wartości i profesjonalizacji postaw zawodowych policjantów”. Obecni na spotkaniu dzielnicowi: gminy Wyśmierzyce – st.asp. Hubert Banachowicz, dzielnicowy gminy Stara Błotnica – sierż. szt. Karol Golus oraz organizator przedsięwzięcia – Kierownik Posterunku Policji w  Radzanowie – asp. szt. Daniel Leśniewski rozwinęli poszczególne tematy rozmów wzbogacając je o swoje uwagi i spostrzeżenia.  Debata zakończyła się dyskusją na której poruszane przez mieszkańców tematy dotyczyły przede wszystkim spożywania alkoholu na ul. Rynek w Wyśmierzycach, niszczenia kładami boiska  szkolnego w Kostrzyniu oraz biegających bezpańskich psów.

     Wczorajsza debata społeczna pokazała, że do realizacji wielu codziennych zadań potrzebne jest współdziałanie różnych służb, instytucji, a także indywidualnych osób, które chociażby poprzez informację o nowym zagrożeniu mogą przyczynić się do jego likwidacji. Na takie sygnały białobrzescy policjanci oczekują nie tylko w dniu debaty. Można je przekazywać w każdym terminie za pośrednictwem dzielnicowych, poprzez indywidualne rozmowy w komendzie, e-mailowo, czy telefonicznie – nawet anonimowo

 

Autor: asp. Edward Banach/ KPP Białobrzegi

Powrót na górę strony