Aktualności

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 25 Finału WOŚP

Data publikacji 13.01.2017

15 stycznia, w najbliższą niedzielę, już po raz 25. policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku i bezpieczeństwa podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Szczególnie pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

Organizatorem imprezy jest Liceum Ogólnokształcące im. Armi Krajowej w Białobrzegach. Pieniądze będą zbierane w godz. 8:00- 18:00 przez kwestujących do puszek odpowiednio oznakowanych emblematami . Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w powiecie białobrzeskim czuwać będzie kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Zadbają też o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci. Będą też prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

    Białobrzescy policjanci będą informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. wnuczka, krewnego, policjanta, itp. Poinformują także osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać funkcjonariusz WOŚP (identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw czy wyłudzeń pieniędzy.

Funkcjonariusze zadbają również jak co roku o porządek na wszystkich imprezach związanych z WOŚP.

   Zanim wrzucimy swój datek do puszki, powinniśmy wiedzieć co musi posiadać prawdziwy wolontariusz. Atrybutem każdego wolontariusza WOŚP jest puszka i czerwone serduszka -- naklejki oraz identyfikator. Ze względów bezpieczeństwa wolontariusze tego dnia zazwyczaj chodzą parami.

Na identyfikatorze każdego wolontariusza WOŚP znajduje się:

- imię

- nazwisko

- zdjęcie wolontariusza

- numer zbiórki

- hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora

- kod QR

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas niedzielnego finału WOŚP, dlatego radzimy:

· unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu

· nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób

· jak najszybciej powiadomić Policję o każdej próbie usiłowania     kradzieży puszki

Otoczmy także opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby dzieci kwestowały pod opieką dorosłych.

 

/EB

Powrót na górę strony