Aktualności

MĘŻCZYZNA URATOWANY PRZED ZAMARZNIĘCIEM

Data publikacji 05.01.2017

Wczoraj białobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącej na drodze osobie. Odpowiednia postawa zgłaszającego i szybka reakcja funkcjonariuszy uchroniły człowieka od zamarznięcia.

Kilka minut przed godziną 21 dyżurny białobrzeskiej Policji otrzymał zgłoszenie o osobie leżącej przydrożnym rowie w miejscowości Stara Błotnica. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zastali zgłaszającego interwencję oraz 58- letniego mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu. Zmęczenie po całym dniu pracy, wpływ alkoholu, niska temperatura powietrza oraz oblodzona i zaśnieżona jezdnia spowodowały, że mężczyzna poślizgnął się i zsunął do rowu. Dzięki temu, że przejeżdżający tamtędy mężczyzna zaniepokoił się widokiem  leżącego mężczyzny możliwa była natychmiastowa pomoc i niedopuszczenie do jego zamarznięcia. Cała interwencja skończyła się pomyślnie dla 58- latka. Został odwieziony do miejsca zamieszkania, a jego stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o informowanie Policji lub innych organów o każdej zauważonej osobie, szczególnie po użyciu alkoholu, która przebywa w warunkach narażających ją na  wychłodzenie lub zamarznięcie a przez to zagrażających jej życiu lub zdrowiu. Nie przechodźmy obojętnie. Wystarczy jeden telefon aby uratować komuś życie.

 

/EB

Powrót na górę strony