Aktualności

Świąteczny pluszak od białobrzeskich policjantów

W ramach nowego programu MSWiA „ dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz białobrzescy Dzielnicowi wręczali dzieciom pluszowe misie. Policyjna inicjatywa połączona z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia przyniosła najmłodszym wiele radości.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zainicjowali pomysł, żeby w tak ważnym dla nas wszystkich okresie jakim są święta Bożego  Narodzenia pamiętać o dzieciach z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. We współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach, które pomogło w wytypowaniu rodzin najbardziej potrzebujących policjanci odwiedzili siedem rodzin na terenie powiatu białobrzeskiego.  To z własnej inicjatywy, szczerego serca i troski o radość najmłodszych białobrzescy policjanci ufundowali prezenty. Stworzyli w ten sposób bank pluszaków  w którym znalazły się zabawki, te które najlepiej lubią dzieci- misie. Są one bardzo ważnym elementem wychowania. Zapewniają dziecku poczucie stabilności w stale zmieniającym się wokół niego świecie i imitują matkę na zawołanie. Zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa i zmniejszają stres. Zastępują rodzica kiedy go nie ma w pobliżu. Dziecko z nim  czuje się bezpieczniej, uczy się własnych emocji, przytula się do niego i uspokaja.  Miś zawsze go wysłucha i nie obrazi się na niego- po prostu jest jego przyjacielem.

W poniedziałek i środę paczki z pluszakami trafiły do dzieci na terenie gminy Stromiec, Wyśmierzyce oraz Stara Błotnica. Podczas wręczania upominków na twarzach maluchów pojawiał się uśmiech i duża radość z podarowanego przytulnego misia.

 

/EB

Powrót na górę strony