Aktualności

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" kolejne podsumowanie.

Data publikacji 21.12.2016

20 grudnia odbyły się działania Policji prowadzone wspólnie z diagnostą pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". W Falęcicach utworzony był mobilny punkt kontroli oświetlenia pojazdów.

Już po raz kolejny akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców. Na badania kontrolne oświetlenia przyjechało wielu kierowców powiatu białobrzeskiego. Dodatkowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowych pojazdy z widocznymi niesprawnościami w oświetleniu. W sumie zdiagnozowanych zostało ponad 40 samochodów. Wielu kierowców nawet nie podejrzewało, że posiadało zamontowane  nieodpowiednie żarówki w  reflektorach,  które dodatkowo były nieprawidłowo osadzone w oprawie i w ten sposób oślepiały innych nadjeżdżających z przeciwka. Padająca mżawka powodowała duże zabrudzenia świateł przez co kierujący mogli zobaczyć na urządzeniu pomiarowym jak duża jest różnica w jakości oświetlenia drogi między zabrudzonym i czystym reflektorem. Okazywało się, że czasami przy bardzo dużym zabrudzeniu szkieł reflektorów nie była widoczna granica światła i cienia w urządzeniu optycznym.

Pamiętajmy! Jakość emitowanego światła przez nasze pojazdy przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Im dalej widzisz masz więcej czasu na reakcję.

 

/EB 

Powrót na górę strony