Aktualności

Uczniowie klas policyjnych na Targach POLSECURE w Kielcach

Data publikacji 26.04.2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku na zaproszenie Komendy Głównej Policji policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu mł. asp. Ewelina Neska – Król, sierż. sztab. Agnieszka Matysiak oraz sierż. sztab. Krzysztof Dukała wraz z uczniami z klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, Zespołu Szkół im. 72 pułku Piechoty w Radomiu, XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu oraz Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu wzięli udział w Międzynarodowych Targach Polsecure.

Ważnym punktem była konferencja „Policja – pracodawca z wyboru”, w której uczestniczyła wspomniana młodzież ze szkół średnich. Spotkanie otworzył i przywitał zebranych gości Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. Po zakończonej konferencji wybrani wcześniej przez wyżej wspomniane szkoły uczniowie rozegrali także ciekawą konkurencję polegającą na rywalizację w pokonywaniu wybranych elementów toru przeszkód, z jakim mierzą się kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby. W zawodach przygotowanych wspólnie przez Komendę Główną Policji oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wystartowało ogółem 14 zawodników. Najlepszym okazał się uczeń z jednej ze szkół w Łodzi. Zwycięzca konkursu odebrał nagrodę od Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera, którą jest „dzień z życia policjanta” – w nim uczestniczyć będzie cała klasa najlepszego zawodnika. Podczas Targów w Kielcach z zaciekawieniem uczniowie klas policyjnych mogli oglądać sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Radiowozy, motocykle, pojazdy specjalne, broń, umundurowanie, środki ochrony, oprogramowania i systemy – wszystko wykonane w najnowszej technologii. Takie spotkanie młodzieży uczącej się w klasach policyjnych z pewnością było ciekawym doświadczeniem dla młodych ludzi poszukujących swojej życiowej drogi.

Mamy nadzieję, że wizyta na Targach Polsecure w Kielcach, uatrakcyjnieni zajęcia edukacyjnne, wpłynie na poziom wiedzy i umiejętności młodego pokolenia, przede wszystkim przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku Policji, a także pozwoli na szersze spojrzenie na tak ciężką, odpowiedzialną i satysfakcjonującą pracę, jaką jest służba w Policji.

 

Opr. mł. asp. Ewelina Neska-Król – koordynator ds. współpracy z klasami mundurowymi garnizonu mazowieckiego

Powrót na górę strony