Aktualności

Policjanci prowadzili spotkania w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa

Data publikacji 25.05.2023

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu przeprowadzili kilka spotkań profilaktycznych dla dzieci z regionu radomskiego.

W dniu 17 maja 2023 r przeprowadzono prelekcję w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance, w której uczestniczyło blisko 50 osób, żywo zainteresowanych rozwojem umiejętności i chęcią zdobywania wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania zaprezentowano spot o służbie mazowieckich funkcjonariuszy oraz omówiono wybrane zadania mundurowych. Następnie przypominano zasady bezpieczeństwa podczas zabawy oraz odpowiedzialności dzieci za wybór odpowiednich miejsc do tego typu aktywności. Szczególnie podkreślono, że nie wolno traktować ani jezdni, ani torów kolejowych jako przestrzeni do biegania czy grania w piłkę. W dalszej części rozbudzano uwagę uczestników na sygnały świadczące o tym, by uważać w kontakcie z obcymi zarówno offline i online. Przedyskutowano wiele wątków dotyczących przestrzegania przepisów i istotnej kwestii ich poznawania. Tematyka spotkania została opatrzona także o zasady bezpieczeństwa nad wodą policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych. Uczestnicy rownież z wielką ciekawością obejrzeli filmy o funkcjonariuszach na czterech łapach, czyli psach służbowych wyspecjalizowanych do tropienia, patrolowania, wyszukiwania narkotyków czy zapachów materiałów wybuchowych.

W kolejnych dniach (18 i 19 maja 2023 r.) na spotkanie w ramach akcji „Akademia bezpieczeństwa z komisarzem Zebrą” do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przybyły „Zajączki” z Przedszkola Publicznego nr 12 w Radomiu, uczniowie z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach oraz Zespołu Szkół Podstawowych w Wierzchowinach wraz z opiekunami. Łącznie blisko 90 uczestników. Podczas spotkań najmłodsi przyglądali się policyjnej służbie z bliska, utrwalali zasady bezpieczeństwa szczególnie podczas zabawy oraz w kontakcie osobami obcymi. Omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą podczas letniego wypoczynku, gdyż wielkimi krokami zbliżają się do nas upragnione wakacje.

Policjanci st. asp. Michał Najman, podkom. Dariusz Dziuba oraz asp. Sebastian Kosterna
z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu przygotowali wielką atrakcję możliwość obejrzenia różnorodnych pojazdów i wyposażenia służbowego Policji oraz poznania komisarza „Zebry” - maskotki mazowieckiej Policji. Dzięki zaangażowaniu przewodnika – mł. asp. Wojciecha Gryzło -dzieci poznały charakter służby psów służbowych, które mocno wspierają działania funkcjonariuszy w zapewnianie bezpieczeństwa na terenie garnizonu mazowieckiego.

 

Opr. Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu /Sylwia Szewczyk/

Powrót na górę strony