Aktualności

MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 19.05.2023

W ramach obchodów Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa sierż. szt. Agnieszka Matysiak i Sylwia Szewczyk z Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu przeprowadziły spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance.

W prelekcji uczestniczyło blisko 50 osób żywo zainteresowanych rozwojem umiejętności i chęcią zdobywania wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Na początku zaprezentowano spot promujący służbę mazowieckich funkcjonariuszy oraz omówiono wybrane zadania mundurowych. Następnie utrwalano zasady bezpieczeństwa podczas zabawy oraz odpowiedzialności dzieci za wybór odpowiednich miejsc do tego typu aktywności. Szczególnie podkreślono, że nie wolno traktować jezdni ani torów kolejowych jako przestrzeni do biegania czy grania w piłkę. W dalszej części rozbudzano uwagę uczestników na sygnały świadczące o tym, aby nie ufać osobom obcym. Podnoszono wiele wątków dotyczących przestrzegania przepisów i obowiązku ich poznawania. Tematyka spotkania została opatrzona także o zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz roli policyjnych wodniaków, czyli policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych, w zapewnianiu bezpiecznego wypoczynku.

Uczestnicy z wielką ciekawością obejrzeli filmy o funkcjonariuszach na czterech łapach, czyli psach służbowych wyspecjalizowana do tropienia, patrolowania, wyszukiwania narkotyków czy zapachów materiałów wybuchowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki promujące zasady bezpieczeństwa.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu /Sylwia Szewczyk/

Powrót na górę strony