Aktualności

Parada rowerowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas inauguracji „Kameralnego Lata 2017"

Data publikacji 03.07.2017

"Radomskie Składaki" przy wsparciu Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści” swoją obecnością zwracali uwagę innym rowerzystom na bezpieczeństwo na drodze, które w głównej mierze zależy od nich samych.

Wczorajsza Parada Rowerowa miała na celu zwrócenie uwagi wszystkim uczestnikom ruchu drogowym na jednoślady. Przypomniec samym cyklistom, że rowerzyści mogą być bezpieczniejsi na drodze, kiedy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, dbają o stan techniczny swojego pojazdu oraz szanują innych uczestników ruchu drogowego. Parada rowerowa, to zaakcentowanie swojej obecności na drodze rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy przy konfrontacji z pojazdem mechanicznym mogą odnieść poważne w skutkach obrażenia.

W zeszłym roku Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zainaugurował kampanię profilaktyczną pn. „SMARTSTOP”. Głównym celem kampanii jest promowanie odpowiedzialnego używania telefonów komórkowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach Kameralnego lata 2016, nakręcono film promocyjny, w którym pokazano tragiczne skutki niewłaściwego używania smartfona przez pieszego. Klip ten cieszył się bardzo dużą popularnością i został odtworzony w Internecie ponad 80 000 razy.

Kameralne Lato 2017, to kolejna okazja na stworzenie spotu ukierunkowanego na rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych na drodze, tym razem przez rowerzystów. Podczas prac nad filmem pragniemy zwrócić uwagę na wyobraźnie jako niezwykle ważny element bezpiecznego poruszania się po drogach, bo… wyobraźnia przydaje się nie tylko na przejściach, ale i za kierownicą.

 

WRD

Powrót na górę strony