Aktualności

Ekstremalny bieg górski ukończony przez mazowieckich policjantów

Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji, które odbyły się w powiecie żywieckim. Na mecie tego ekstremalnego biegu zameldowała się cała drużyna KWP.

W piątkowych zawodach w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim wzięło udział ponad 100 biegaczy. Trasa biegu prowadziła szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne.

W biegu wzięło udział ponad 100 zawodników, reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski, w tym szef żywieckich policjantów podinsp. Michał Łukasik. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach: kobiety do lat 35, kobiety powyżej lat 35, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej lat 35 oraz kategoria drużynowa. Na mecie wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Najlepszym zawodnikiem okazał się Jacek Michulec z żywieckiej komendy policji.

W zawodach, które pierwotnie nosiły nazwę Ekstremalny Półmaraton Górski, wystartował drużyna KWP zs. w Radomiu w składzie: Karina Kubara-Grabska i Paweł Grabski z Wydziału Konwojowego, Wojciech Madej z Wydziału Prewencji oraz Rafał Jeżak z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Cała drużyna ukończyła bieg, a Karina Kubara-Grabska zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych biegów górskich. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych. Najlepszym zawodnikom puchary wręczył, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Artystyczną oprawę imprezy zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorami biegu byli: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Organizatorzy sportowej imprezy wspierani byli przez: IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!

 

KWP w Katowicach/RJ

  • Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich
  • W zawodach, które pierwotnie nosiły nazwę Ekstremalny Półmaraton Górski, wystartował drużyna KWP zs. w Radomiu
  • W zawodach, które pierwotnie nosiły nazwę Ekstremalny Półmaraton Górski, wystartował drużyna KWP zs. w Radomiu
Powrót na górę strony