Kolejna kontrabanda nie trafi na rynek - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejna kontrabanda nie trafi na rynek

Data publikacji 05.02.2021

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli kilkanaście tysięcy sztuk papierosów nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. Część papierosów znajdowała się w kartonie o wadze około 80 kg. Ponadto policjanci zabezpieczyli 100 litrów nielegalnego alkoholu. Do sprawy zatrzymano 64-latka.

,,Operacyjni” podczas prowadzenia czynności ustalili, że mieszkaniec powiatu ostrołęckiego może posiadać nielegalne papierosy i alkohol. Funkcjonariusze po ustaleniu dokładnego adresu przebywania mężczyzny i posesji, na której nielegalny "towar" miał być przechowywany przystąpili do działania. Wczoraj policjanci przeszukali dwie posesje położone na terenie dwóch gmin powiatu.

W ich wyniku policjanci zabezpieczyli 7 kartonów z zawartością 1249 sztuk papierosów oraz karton o wadze około 80 kg w całości wypełniony kilkunastoma tysiącami sztuk papierosów różnych marek. W jednym z pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 100 litrów nielegalnego alkoholu.

Do sprawy został zatrzymany 64-latek. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że kupując tego rodzaju "wyroby”, bądź nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy ich składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na negatywne skutki zdrowotne, a nawet jak pokazało wiele przypadków utratę życia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony