Aktualności

Nie bądźmy obojętni – jeden telefon może uratować komuś życie

Data publikacji 01.02.2021

Zima niesie zagrożenia dla osób bezdomnych utraty ich zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Jest coraz zimniej, szczególnie w nocy, dlatego radomscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Kilka dni temu radomscy policjanci 58-letniego mężczyznę z urazem nogi przekazali pod opiekę medyków. Zwracajmy uwagę na bezdomnych i wszystkie osoby, które potrzebują pomocy. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę bo każdy z nas może pomóc.

Radomscy policjanci w okresie zimowym podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzić obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji także policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112.

Takie anonimowe zgłoszenie otrzymali radomscy policjanci kilka dni temu. Poinformowano o leżącym na przystanku mężczyźnie, który może być narażony na wychłodzenie. Służby szybko interweniowały. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i przekazali go pod opiekę medyków. 58-latek z urazem nogi trafił do szpitala.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

 

Powrót na górę strony