Areszt dla zatrzymanego w policyjnym pościgu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Areszt dla zatrzymanego w policyjnym pościgu

Data publikacji 22.12.2020

Policjanci z Pułtuska zatrzymali 34-latka, który trzykrotnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował zdarzenie drogowe z policyjnym radiowozem. Kierujący audi swoją niebezpieczną jazdą, naraził życie innych osób. Decyzją sądu zatrzymany mieszkaniec Pułtuska, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Wracamy do sprawy z ubiegłego tygodnia. Scena jak z filmu akcji rozegrała się kilka dni temu na ulicach Pułtuska. Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym pościgu dwie osoby podróżujące audi. Jak się okazało, kierowca audi był dobrze znany mundurowym z wcześniejszych przewinień. 34-letniemu mieszkańcowi Pułtuska przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Trzykrotne niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna był podejrzewany również o posiadanie środków psychoaktywnych w postaci amfetaminy oraz kierowanie gróźb karalnych.

Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Decyzją pułtuskiego sądu zatrzymany 34-latek, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za wszystkie popełnione czyny, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Powrót na górę strony