Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 22.12.2020

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1159 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 897 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 15 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 1021 mandatów, a w 18 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych, 6 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego z Ostrołęki wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który na terenie gm. Olszewo – Borki na obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 47 km/h i nic w tej sytuacji nie było by dziwnego poza tym, że policyjny alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem bezmyślnego kierowcę czekają surowe konsekwencję karne i finansowe.

 

 

Powrót na górę strony