Wyszkowscy policjanci wsparli kolejną rodzinę na święta - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wyszkowscy policjanci wsparli kolejną rodzinę na święta

Data publikacji 18.12.2020

Policjanci z posterunku w Długosiodle po raz drugi w tym roku włączyli się w akcję „Świątecznej paczki” i ufundowali prezenty dla potrzebującej rodziny z gminy Długosiodło. Tym razem paczki trafiły do kobiety, która samotnie wychowuje czworo wnucząt. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznego Bożego Narodzenia na twarzy rodziny zagości uśmiech.

Dziś przed południem kierownik Posterunku Policji w Długosiodle wspólnie z dzielnicowym oraz przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazali świąteczne upominku rodzinie z gminy Długosiodło. Koordynatorem akcji był GOPS. Ogromne zaangażowanie funkcjonariuszy oraz instytucji pomocowej pozwoliło zebrać mnóstwo świątecznych upominków i rzeczy użytku codziennego. To kolejna akcja, która pokazuje, że policjanci z powiatu wyszkowskiego są niezwykle solidarni udzielając pomocy najbardziej potrzebujących i nie są obojętni, gdy ktoś tej pomocy oczekuje.

Dodatkowo funkcjonariusze przekazali maskotki. Każdy miś ma koszulkę, na której zamieszczony jest numer bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz adres strony internetowej www.116111.pl. W czasie zagrożenia epidemiologicznego związanego z pandemią koronawirusa bezpośrednie spotkania i kontakty policjantów z dziećmi są znacznie ograniczone, jednak wyszkowscy policyjni „profilaktycy” starają się nadal w sposób aktywny promować bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Uświadamiają też najmłodszych, że policjanci gotowi są nieść im pomoc i wsparcie oraz bezpośrednio dbają o ich bezpieczeństwo.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony