Uczą dzieci o bezpieczeństwie w czasie lekcji on-line - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uczą dzieci o bezpieczeństwie w czasie lekcji on-line

Data publikacji 27.11.2020

Panująca pandemia wymusiła zmiany w nauce. Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w ramach Policyjnej Akademii Bezpiecznego Konsumenta, przyjechała do Szkoły Podstawowej w Feliksowie i rozmawiała on-line z uczniami o bezpiecznych zakupach w sieci.

W środę uczniowie Szkoły Podstawowej w Feliksowie mieli możliwość rozmowy on-line z policjantką Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Sochaczewie. Tematem internetowego spotkania zorganizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpiecznego Konsumenta, były bezpieczne zakupy w sieci.

Treść była oczywiście dostosowana do wieku uczniów i przekazana w taki sposób, że będą mogli przekazać ważne informacje swoim rodzicom. Policjantka podkreślała, na co zwrócić uwagę, żeby nie stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Wyjaśniła jakie są rodzaje sklepów internetowych, jakie są dostępne formy płatności, ale też poruszyła niezwykle ważny temat, czyli prawa i obowiązki młodego konsumenta.

Kolejna część spotkania dotyczyła zagrożeń wynikających z korzystania z komputera podłączonego do sieci internetowej i oszustw z jakimi można spotkać się korzystając z komputera lub telefonu. Przypomniała, jak ważne jest właściwe zabezpieczanie swoich kont i profili w sieci oraz weryfikowanie wiarygodności informacji zawartych w e-mailach lub wiadomościach sms.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

 

Powrót na górę strony