Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.10.2020

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Stan upojenia 55-latka, a także, jak tłumaczył sam zainteresowany, podeszły wiek nie pozwolił na wykonanie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem to policjant Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał na terenie gm. Mszczonów pijanego kierowcę. Policjant wracając ze szkoły do domu zauważył, że kierowca seata ma ogromne problemy z panowaniem nad samochodem. Mundurowy bez wahania zatrzymał samochód i udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierującemu. Jednocześnie o zdarzeniu powiadomił dyżurnego żyrardowskiej komendy. Przybyli na miejsce mundurowi próbowali zbadać stan trzeźwości kierującego. Pomimo wielokrotnych prób, stan upojenia mężczyzny, a także jak tłumaczył sam kierowca jego podeszły wiek nie pozwolił na prawidłowe wykonanie badania. Kierowcy seata pobrano więc krew do badań.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

Autor: sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony