„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!”

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości.

To już kolejne takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem mobilnego wskaźnika prędkości. Tym razem urządzenie można było spotkać na drogach powiatu żyrardowskiego w okolicy przejść dla pieszych, na których dochodziło do groźnych zdarzeń z udziałem pieszych. Tym razem mazowiecka drogówka mogła liczyć na wsparcie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, którzy wyposażeni byli w legalizowany laserowy miernik prędkości, a ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością.

Prędkość to nadal główna przyczyna tragedii na drogach. Wciskając coraz mocniej pedał gazu, często nie myślimy o konsekwencjach takiego zachowania.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” - czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.


„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.68 MB)

Powrót na górę strony