Pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodował wypadek śmiertelny - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodował wypadek śmiertelny

Data publikacji 10.07.2020

Pod wpływem alkoholu i narkotyków spowodował wypadek, w którym zginął jego kolega. Teraz postanowieniem Sądu Rejonowego w Siedlcach, 22-latek podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego w miejscowości Wólka Nosowska trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w maju tego roku, w godzinach porannych, w miejscowości Wólka Nosowska na terenie powiatu łosickiego. Kierujący samochodem m-ki Toyota na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia 23-letni pasażer samochodu zginął na miejscu. Natomiast kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Siedlcach, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który podczas wypadku siedział za kierownica toyoty. Wyniki badań potwierdziły, że kierowca był nie tylko pod wpływem alkoholu, ale i marihuany i mefedronu.

Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu substancji odurzającej i środka psychotropowego oraz za kierowanie w tym stanie pojazdem. 

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwa, o które jest podejrzany mieszkaniec gminy Stara Kornica grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony