Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 29.06.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili prawie 850 wykroczeń na drogach naszego województwa, 592 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 15 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 751 mandatów, a w 16 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 14 praw jazdy oraz 39 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

 

Policjanci w piątek (19 czerwiec) szczególnym nadzorem objeli  DK7 na terenie województwa mazowieckiego. Materiał filmowy pokazuje, że na naszych drogach wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.75 MB)

Powrót na górę strony