Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 15.06.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 820 wykroczeń na drogach naszego województwa, 603 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli ponad 736 mandatów, a w 17 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 27 praw jazdy oraz 41 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i jednego na zakazie.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przez ostatni tydzień (08-14 czerwiec) policjanci ujawnili 829 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 603 to przekroczenia prędkości w tym 24 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 41 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i 1, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

Powrót na górę strony