Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 01.06.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 525 wykroczeń na drogach naszego województwa, 328 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli ponad 450 mandatów, a w 19 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 16 praw jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 3 na zakazie.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przez ostatni tydzień (25-31 maj) policjanci ujawnili 525 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 328 to przekroczenia prędkości w tym 11 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 42 dowody rejestracyjne, 7 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Powrót na górę strony