Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 24.03.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 200 wykroczeń na drogach naszego województwa 139 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 174 mandatów, a w 8 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 7 dowodów rejestracyjnych.

Dla policjantów z grupy „SPEED” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Funkcjonariusze stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy. Tak właśnie było w przypadku kierowcy audi, który w niedzielę na DK 62 Grochów - Sokołów Podlaski pędził i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjantom udało się zatrzymać pojazd, a kierujący zaczął uciekać pieszo. Daleko nie uciekł został szybko złapany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED. 24-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz odpowie przed Sądem. Te sytuacje przerażają i pokazują skalę lekceważenia przepisów przez kierowców, a co za tym idzie również ryzyka spowodowanie poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Stróże prawa codziennie wyruszają na drogi województwa mazowieckiego, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom. O tym, że mieli "ręce pełne roboty", najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle jest następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przez ostatni tydzień (16-22 marzec) policjanci ujawnili 209 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 139 to przekroczenia prędkości w tym 9 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 10 praw jazdy oraz 7 dowodów rejestracyjnych, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

Powrót na górę strony