Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 09.03.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 531 wykroczeń na drogach naszego województwa 355 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 470 mandatów, a w 9 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 7 praw jazdy oraz 35 dowody rejestracyjne.

Każdy kolejny tydzień jest bardzo aktywny dla policjantów wchodzących w skład mazowieckiej grupy SPEED, szczególnie podczas prowadzonych kontroli policjanci zawracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących i reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa codziennie wyruszają na drogi województwa mazowieckiego, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom. O tym, że mieli "ręce pełne roboty", najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle jest następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przez ostatni tydzień (02-08 marzec) policjanci ujawnili 531 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 355 to przekroczenia prędkości w tym 4 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 35 dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i dwóch, którzy kierowali pomimo zakazu sądowego.

 

Powrót na górę strony