Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 25.02.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 550 wykroczeń na drogach naszego województwa 355 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli prawie 470 mandatów, a w 11 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 8 praw jazdy oraz 33 dowody rejestracyjne.

Każdy kolejny tydzień jest bardzo aktywny dla policjantów wchodzących w skład mazowieckiej grupy SPEED, szczególnie podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących i reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa codziennie wyruszają na drogi województwa mazowieckiego, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom. O tym, że mieli "ręce pełne roboty", najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle jest następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przez ostatni tydzień (17-23 lutego) policjanci ujawnili ponad 550 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 355 to przekroczenia prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 33 dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.17 MB)

Powrót na górę strony