Aktualności

Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019” w garnizonie mazowieckim rozstrzygnięty

Data publikacji 21.02.2020

Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019”, jest oceną służby dzielnicowego, która jest prowadzona przez mieszkańców w formie ankiety. Służy też poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi. Realizacja konkursu jest istotnym elementem pełnego wdrożenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Koncepcji pracy dzielnicowego na terenie garnizonu mazowieckiego”.

Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego z Policją powinien stale współpracować z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacjami działających na danym terenie oraz przedstawicielami mediów na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety, skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Wszystkie jednostki podjęły współpracę z miejscowymi mediami i opublikowane zostały informacje o konkursie wraz z ankietą. Wystąpiono również do organów samorządowych o wyrażenie zgody na udostępnienie ankiet w budynkach użyteczności publicznej wraz ze skrzynkami, w których mieszkańcy mogli pozostawić ankiety.

Na podstawie największej liczby oddanych głosów na dzielnicowych w garnizonie mazowieckim pierwsze trzy miejsca zajęli:

  1. asp. Marcin Mendowski z KPP w Sierpcu – 3 395 głosów;

  2. asp. szt. Michał Herner z KPP w Ciechanowie – 2 151 głosów;

  3. asp. szt. Daniel Kania z KPP w Płońsku – 1 854 głosów.

 

Podsumowując przebieg i wyniki XI edycji konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” w garnizonie mazowieckim należy podkreślić, że wszyscy laureaci KMP/KPP zasługują na pozytywną ocenę pełnionej służby, czego potwierdzeniem są oddane głosy.

Ciekawe uzasadnienia w złożonych ankietach uzyskali dzielnicowi:

  • st. asp. Hubert Banachowicz, KPP Białobrzegi – „Oddałam swój głos na tego dzielnicowego, gdyż jest to osoba bardzo uczciwa, pomocna, miła, wzbudzająca zaufanie ludzi. Jest bardzo komunikatywny, dba o bezpieczeństwo w naszym rejonie”;

  • asp. szt. Michał Herner, KPP Ciechanów – „Utrzymuje porządek, diagnozuje wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dlatego oddaję głos właśnie na Niego”;

  • sierż. szt. Bartłomiej Osiak, KPP Gostynin – „Bardzo zaangażowany w swoją pracę i zawsze służy pomocą. Miły, grzeczny, kulturalny, zna się na swojej pracy. Potrafi zrozumieć drugiego człowieka i mu pomóc, nigdy nie ignoruje swoich petentów”;

  • mł. asp. Tomasz Hołuń, KPP Kozienice – „Jest osobą konkretną, otwartą na współpracę, profesjonalny w 100%, uczynny, kompetentny, sympatyczny, pomocny, rzetelny, wrażliwy na ludzkie problemy. Zawsze służy pomocą. Doświadczony policjant, wzbudza zaufanie, uczciwy i zawsze doradzi jak się do niego zwróci i prosi o pomoc. Szybko reaguje na problemy mieszkańców. Bardzo zaangażowany w bezpieczeństwo mieszkańców Kozienic”.

Ocena pełnionej służby obchodowej, prowadzona wspólnie z mieszkańcami jest jednym z elementów wpływających na stały jakościowy wzrost wykonywanych zadań przez Policję. W związku z czym w 2020 roku jest planowane przeprowadzenie kolejnej edycji konkursu w garnizonie mazowieckim.

 

 asp. Marcin Mendowski z PP w Rościszewie KPP w Sierpcu

 

 

asp. szt. Michał Herner z PP Ojrzeń KPP Ciechanów

 

 

asp. Daniel Kania z PP w Załuskach KPP Płońsk, gdzie również realizuje zadania dowódcy pocztu sztandarowego

 

 

Autor: podinsp. Wojciech Madej/WP KWP zs. w Radomiu

 

 

 

Powrót na górę strony