Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 28.01.2020

Ponad 580 ujawnionych wykroczeń, 398 przekroczeń prędkości w tym 9 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Ponad 500 nałożonych mandatów, 33 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED z ostatniego tygodnia. Aż strach pomyśleć ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (20-26 stycznia) policjanci ujawnili ponad 580 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 398 to przekroczenia prędkości w tym 9 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 33 dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony