Aktualności

Kolejny tydzień pracy grupy SPEED

Data publikacji 30.12.2019

451 skontrolowanych pojazdów, 429 ujawnionych wykroczeń, 311 przekroczeń prędkości z czego 4 kierujących przekroczyło prędkość ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym, ponad 350 nałożonych mandatów, 23 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 3 pijanych kierowców i 2 na zakazie. To efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED z ostatniego tygodnia. Aż strach pomyśleć ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (23-29 grudnia) policjanci grupy SPEED przeprowadzili 451 kontroli pojazdów, ujawnili 429 wykroczeń, z czego 311 to przekroczenia prędkości, 4 kierujących przekroczyło prędkość ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 23 dowody rejestracyjne, 3 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo zakazu sądowego.

 

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

 

Powrót na górę strony