Aktualności

Uroczysta premiera filmu profilaktycznego „Zdążyć”

Wczoraj w radomskim Multikinie odbyła się uroczysta premiera filmu profilaktycznego pt. „Zdążyć” w reżyserii Anny Różyckiej, zrealizowanego jako jeden z elementów projektu „Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję”, który uzyskał dofinansowanie z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

W spotkaniu uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion, Naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji mł. insp. Wanda Mende, Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Kukułka” z Wierzbicy Anna Różycka, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu mł. insp. Witold Krawczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podinsp. Agnieszka Guza, przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Szafrańska oraz Mariola Gawryś, kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu Bogusław Tundzios, koordynator organizacyjny Stowarzyszenia FILMFORUM Karolina Adamczyk, a także przedstawiciele szkół, instytucji i podmiotów, którzy udzielili wsparcia przy realizacji powyższego przedsięwzięcia.

Film dotyczy problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych. W przyszłości posłuży on do edukacji młodzieży. Scenariusz do filmu napisała Anna Różycka, która jest również reżyserem, autorem zdjęć jest Paweł Kudas. Film opowiada historię studentki Dory Skrzyńskiej (zagraną przez Klaudię Orzechowską), która wraca z Nowego Jorku do rodzinnego domu w Polsce. Brat Dory – Przemek (w tej roli wystąpił Jakub Stępień) jest żołnierzem, bardzo kocha swoją siostrę i nie do końca akceptuje jej wybory i styl życia. Dora na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Aleksandra Ordeckiego, Osę (w jego rolę wcielił się Łukasz Dulęba), który wprowadza dziewczynę w świat dopalaczy i narkotyków. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć film zagrany przez młodych ludzi z ogromnym talentem aktorskim, którzy pragną ostrzec swoich rówieśników przed zażywaniem substancji psychoaktywnych i narkotyków. Ukazana jest również rola rodziny, która ma ogromne znaczenie w życiu młodego człowieka. Po projekcji filmu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Michał Ledzion wraz z Anną Różycką wręczyli podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania.

Ponadto spotkanie było również podsumowaniem działań zrealizowanych w ramach całego projektu „Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję”.

Oprócz filmu profilaktycznego „Zdążyć” zainicjowano następujące działania: event sportowo-edukacyjny o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu dla wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Socjoterapii z terenu garnizonu mazowieckiego; seminarium szkoleniowe, skierowane do policjantów do spraw profilaktyki społecznej, dotyczące wpływu środków psychoaktywnych na zdrowie i świadomość człowieka oraz pracy z osobą uzależnioną i jej rodziną; broszury informacyjne dla nastolatków dotyczące szkodliwości zażywania środków odurzających.

Ostatnim punktem spotkania był briefing prasowy z udziałem Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Agnieszki Guzy, reżysera filmu Anny Różyckiej oraz aktorów.

Autor: starszy inspektor Anna Sosnowska/Wydział Prewencji

Powrót na górę strony