To był wyjątkowy dzień w mazowieckiej komendzie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

To był wyjątkowy dzień w mazowieckiej komendzie

Dzisiaj policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz zaproszeni goście przed Świętami Bożego Narodzenia zgromadzili się przy wigilijnym stole, dzieląc się opłatkiem oraz składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda spólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...”

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, nie tylko w domu, przy wigilijnym stole, ale także w miejscu pracy. To czas, kiedy możemy podzielić się opłatkiem z „ludźmi gniazda spólnego” - naszymi przełożonymi i współpracownikami - dzieląc się jednocześnie sercem, przyjaźnią i dobrą energią.

Współorganizatorami dzisiejszego spotkania wigilijnego byli: mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, podinsp. Dariusz Brzezicki Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Anna Kwasiborska Przewodnicząca Zarządu Zakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Radomiu. Przybyłych na uroczystość gości przywitała w ich imieniu Magdalena Siczek- Zalewska starszy specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej.

Mł. insp. dr hab Zbigniew Mikołajczyk podkreślił, że Boże Narodzenie to szczególny czas i choć obchodzone jest w wielu miejscach na całym świecie to w Polsce przybiera ono szczególny charakter - nawiązuje do naszej polskiej, chrześcijańskiej tradycji.

Podinsp. Dariusz Brzezicki i Anna Kwasiborska powiedzieli, że jest to wyjątkowy dzień w naszej komendzie, w którym możemy wszyscy razem się spotkać przy wigilijnym stole.

W czasie uroczystości wręczone zostały przez Dariusza Brzezickiego, Tomasza Stopę, Annę Kwasiborską i Annę Kiragę medale i odznaczenia.

Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego starego zwyczaju, Chór Dziecięcy Cantus Angelus z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, pod przewodnictwem Pani Marii Wrzesińskiej wykonał najpiękniejsze z nich.

Kapelan mazowieckiej Policji – ksiądz kanonik Mirosława Dragiel odczytał słowa Ewangelii wg św. Łukasza – fragment o narodzeniu Jezusa Chrystusa i wraz kapelanem Policji w Płocku księdzem kanonikiem Jerzym Ławickim poświęcili opłatek, którym wszyscy się wspólnie połamali.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony