Aktualności

Co słychać w zespole SPEED

Data publikacji 17.12.2019

540 skontrolowanych pojazdów, 515 ujawnionych wykroczeń, 329 przekroczeń prędkości, ponad 430 nałożonych mandatów, 27 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED z ostatniego tygodnia. Aż strach pomyśleć ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (09-15 grudnia) policjanci przeprowadzili 540 kontroli pojazdów, ujawnili 515 wykroczenia, z czego 329 to przekroczenia prędkości. Zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

 

W sobotę po południu patrol SPEED na terenie powiatu garwolińskiego na DW 801 zatrzymał kierującego, który przekroczył prędkość swoim dostawczym fiatem o 30 km/h, ale to nie wszystkie przewinienia mieszkańca powiatu garwolińskiego. Podczas kontroli okazało się że kierujący jest pijany i w policyjny alkomat wydmuchał prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, teraz grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony