Aktualności

Jutro działania „SMOG”

Data publikacji 11.12.2019

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Jutro, na terenie całego kraju i również na obszarze Mazowsza, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

Podsumowanie:

 

Podczas działań policjanci skontrolowali 1297 pojazdów, wykonali 17 pomiarów z użyciem analizatora spalin, ujawnili 21 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, oraz zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych w związku z nadmierną emisją spalin.

 

„CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

„Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

 

 

WRD KWP zs. w Radomiu

 

 

 

Powrót na górę strony