Aktualności

Grupa SPEED w akcji

Data publikacji 25.11.2019

Podobnie jak w całym kraju, w naszym województwie, działa grupa "SPEED", która zwalcza niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Policjanci w ubiegłym tygodniu skontrolowali prawie 500 pojazdów i ujawnili 459 wykroczeń.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” działają na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

Przez ostatni tydzień (18-24 listopada) policjanci skontrolowali prawie 500 pojazdów, ujawnili 459 wykroczeń, mundurowi ujawnili 329 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W 3 przypadkach okazało się, że kierujący pojazdami znajdują się w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli 13 kierujących straciło dowody rejestracyjne ze względu na nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

Policjanci działający w grupie "SPEED" działają zdecydowanie i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości nie zapominają również o wykroczeniach godzących w bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego takich jak, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych.

 

 

Powrót na górę strony