Aktualności

Kolejny pracowity tydzień grupy SPEED. Pijany 24-latek próbował przekupić policjantów

Data publikacji 22.11.2019

Policjanci działający w mazowieckiej grupie SPEED już na dobre zadomowili się na drogach Mazowsza. Niestety nadal niektórzy kierujący w swoim nagannym zachowaniu na drogach nie widzą nic złego. Wręcz przeciwnie. Potrafią wsiąść za kierownicę będąc pijanymi. Tak, jak zrobił to 24-latek kierujący audi.

Kilka dni temu policjanci z radomskiej drogówki, którzy działają w ramach mazowieckiej grupy SPEED i patrolują okoliczne powiaty, w Potworowie (pow. przysuski), na droga W740 zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 24-latek. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 41 km/h. Jak się okazało był też pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W czasie kontroli próbował wręczyć policjantom 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Policjanci o próbie przekupstwa powiadomili dyżurnego przysuskiej komendy i zatrzymali 24-latka, którego następnie osadzono w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkańcowi Potworowa grozi kara do 10 lat więzienia.

W ciągu minionego tygodnia (11-17.11) policjanci grupy SPEED na Mazowszu skontrolowali 456 kierujących, którzy popełnili 441 wykroczeń, z czego 290 to przekroczenia prędkości. W 9 przypadkach jazda z nadmierną prędkością ujawniona była na obszarze zabudowanym powyżej 50km/h. Niestety 3 kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali też 36 dowodów rejestracyjnych.

Mazowiecka grupa SPEED działa od 19 lipca i ma do swojej dyspozycji 14 najnowszych radiowozów. Jednostka powstała ze względu na ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka ze szczególnie niebezpiecznymi zachowaniami w ruchu drogowym.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony