Aktualności

Jutro działania „SMOG”

Data publikacji 19.11.2019

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Jutro, na terenie całego garnizonu mazowieckiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Podsumowanie:

Podczas działań policjanci skontrolowali 1115 pojazdów, wykonali 15 pomiarów z użyciem analizatora spalin, ujawnili 15 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych w związku z nadmierną emisją spalin.

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”


WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony