Aktualności

Pamiętamy...

Data publikacji 15.11.2021

Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci naszego Kolegi starszego aspiranta Roberta Wiercińskiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

STARSZY ASPIRANT ROBERT WIERCIŃSKI

ur. 1979 r. - zm. 2018 r.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Żurominie

Służbę w Policji rozpoczął 20 maja 2000 r.

W latach 2000-2005 był funkcjonariuszem Wydziału Prewencji, potem Wydziału Kryminalno-Operacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Od 2005 do 2010 r. pracował w zespole wywiadowców w Bytomiu. Od 1 lutego 2015 r. pełnił służbę w Komendzie Powiatowej w Żurominie. Najpierw został dzielnicowym, potem pełnił obowiązki rzecznika (od 1 kwietnia 2017 r.), a od czerwca 2017 r. był już pełnoprawnym oficerem prasowym.

Był policjantem o dużej wiedzy i doświadczeniu zawodowym. Cieszył się szacunkiem i poważaniem wśród kolegów.

Skakał ze spadochronem, wspinał się po skałach, nurkował, jeździł na nartach, biegał, był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, ale najbardziej lubił walczyć. Mata i sala treningowa to dla niego był drugi dom. Żuromiński policjant, oficer prasowy komendy powiatowej, judoka z czarnym pasem.

Od wielu lat wytrwale trenował judo, była to jego pasja. Mimo wielu obowiązków służbowych znajdował czas na jej rozwijanie, o czym świadczą liczne sukcesy oraz czarny pas.

Tragicznie zginął trzy lata temu, 15 listopada 2018 r. w wypadku samochodowym w miejscowości Stropkowo gmina Zawidz. Do wypadku doszło około godziny 17. W samochód audi, który prowadził policjant uderzyła ciężarowa scania.

 

Foto i wypowiedź archiwalna st.asp. Robert Wiercinski

Źródło Radio 7

 

 

Nagranie audio wypowiedź R. Wierciński

Pobierz plik wypowiedź R. Wierciński (format mp3 - rozmiar 456.12 KB)

Powrót na górę strony