Aktualności

Piknik w militarnym stylu z policjantami i psami służbowymi

Data publikacji 09.09.2019

W sobotę w ramach „Pułtuskiego września 1939-2019” na terenie przystani miejskiej odbył się piknik militarny zorganizowany przez samorząd Pułtuska i powiatu pułtuskiego. Podczas imprezy można było obejrzeć paradę motocyklową oraz przyjrzeć się z bliska manewrom wojskowym w wykonaniu Pułtuskiego Pododdziału IS I 313. Był też pokaz musztry i walki wręcz oraz wystawa sprzętu historycznego. Podczas imprezy ogromnym zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony przez KWP zs. w Radomiu pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych.

Zaprezentowano pokazy agresji psa w kagańcu i bez kagańca, pościg za pozorantem oraz pokaz pracy psa o specjalności do wyszukiwania ukrytego w jednej ze skrzyń zapachu narkotyków. Przedstawiono także psa o specjalności do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. W pokazie udział wzięło 8 przewodników wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi na co dzień służącymi w KMP w Płocku, KMP w Siedlcach, KPP w Ciechanowie, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, KPP w Płońsku i KPP w Węgrowie.

Przewodnicy biorący udział w pokazie znakomicie zaprezentowali swoich czworonożnych przyjaciół. Tylko pozoranta trochę żal…, ale jak sam twierdzi, do takiej pracy z psami jest przyzwyczajony. Publiczność nagrodziła przewodników gromkimi brawami, a psy były obiektem zachwytu i najchętniej fotografowanymi uczestnikami pikniku.

Autor: mł. asp. Edyta Sułkowska/WP

Powrót na górę strony