Aktualności

Dopalacze kradną życie! Uzależnij się...od sportu lub muzyki!

Data publikacji 08.03.2019

W Grójcu dzielnicowi zorganizowali spotkanie ośmioklasistów m.in. ze sportowcami. Impreza była doskonałą okazją do przypomnienia akcji „Dopalacze kradną życie”. Grójeccy mundurowi wraz ze sportowcami, psychologiem i muzykiem namawiali do aktywnego uprawiania sportu, tak by stał się on alternatywą dla niebezpiecznych używek, dopalaczy i narkotyków.

8 marca, przy okazji Dnia Kobiet grójeccy dzielnicowi sierż. Karina Jarzębska i sierż. sztab. Piotr Tomczak zorganizowali spotkanie, które zgromadziło w sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury liczną widownię. 300 młodych osób z klas ósmych miało możliwość zapoznania się z zagrożeniami płynącymi z zażywania środków zabronionych. Impreza stała się doskonałą okazją do przypomnienia akcji społecznej „Dopalacze kradną życie”, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zainteresowania młodych ludzi pasjami płynącymi z m. in. muzyki.

Stróże prawa i psycholog terapeuta Ewelina Białecka uświadamiali słuchaczy o odpowiedzialności prawnej oraz negatywnych skutkach odbijających się na zdrowiu i dalszym życiu zażywania substancji zabronionych. Justyna Kozdryk - polska sztangistka, medalistka igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy, na co dzień pracownik wydziału ruchu drogowego grójeckiej policji oraz Robert Witka i Filip Zegzuła - trener i zawodnik koszykówki zespołu HydroTruck Radom namawiali do uzależnienia się, ale od sportu. Następnie Paweł „BIBA” Binkiewicz - muzyk, opowiedział o pasji do muzyki i zagrał koncert specjalnie dla zebranej młodzieży.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik
 

Powrót na górę strony