Aktualności

Policjanci z Grójca spotkali się z wareckimi seniorami

Data publikacji 15.02.2019

W Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów, którego organizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Grójcu. Policjanci przekazali uczestnikom cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Spotkanie było realizacją projektu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Warki. Poruszono szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa seniorów. Szczególny nacisk położono na zagrożenia z zakresu finansów tj. zagrożenia związane z udostępnianiem danych osobowych, korzystaniem z bankomatów i nowoczesnych usług bankowych, a także rozpoznawaniem autentyczności banknotów i monet. Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej omówili wybrane przestępstwa popełniane na szkodę osób starszych: m. in. oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na kuriera”.

Ponadto zapoznały zebranych z możliwością kontaktu z Policją poprzez aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając do ich wykorzystywania w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. Uczestnikom wręczono ulotki informacyjne przygotowane przez Policję.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony