Aktualności

Rozpoczęły się zdjęcia do spotów o cyberzagrożeniach

Data publikacji 18.10.2018

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu w ramach realizacji projektu pn. „W świecie cyberprzestrzeni o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy” rozpoczął produkcję 5 spotów filmowych dotyczących zagrożeń czyhających na młodych ludzi w wirtualnym świecie. Produkcje filmowe dotyczyć będą cyberbullyingu, sekstingu, stalkingu, groomingu i phishingu. W jednym z epizodów zobaczymy m.in. pytona tygrysiego.

W realizacje przedmiotowych materiałów włączyła się Pani Anna Różycka, która jest reżyserem filmowym, natomiast autorem zdjęć będzie Pan Paweł Kudas. Spoty emitowane będą w TV Zebra, która jest jednocześnie ich producentem. Ponadto, zgodnie z założeniami projektu oraz celem jak najszerszego rozpropagowania treści profilaktycznych w nich zawartych, funkcjonariusze profilaktyki społecznej z całego garnizonu mazowieckiego będą przedmiotowe etiudy przedstawiali dzieciom i młodzieży podczas prelekcji szkolnych. Spoty filmowe służyć będą także do wsparcia różnego rodzaju przedsięwzięć, czy dyskusji o istotnych problemach lokalnego środowiska.

Film, który zarówno przestrzega, jak i fascynuje pełni bardzo ważną rolę w kształtowaniu postaw młodej osoby w XXI wieku. Ponadto, zaangażowanie młodzieży do nakręcenia powyższego materiału filmowego promującego wartościowe postawy, jest najlepszą formą profilaktyki rówieśniczej, gdyż patrzenie na rzeczywistość okiem kamery pozwala wyostrzyć problemy ich rówieśników, a także wpływa na świadomość młodego, dorastającego człowieka.

 

Autor: kom. Irmina Małek-Przepiórka/KK

Powrót na górę strony