Aktualności

Działania EDWARD z radomskimi siatkarkami

Policjanci z mazowieckiej drogówki wspólnie z siatkarkami MKS E.Leclerc Radomka Radom promowali dzisiaj bezpieczeństwo na drogach w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Kierowcy nie kryli zdziwienia, gdy do zatrzymanego samochodu zbliżał się patrol policyjno-sportowy.

Projekt Edward (European Day Without Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 są dzisiaj prowadzone przez policjantów z wszystkich krajów europejskich, w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zaangażowali do działań nietypowych pomocników, a właściwie pomocniczki w postaci siatkarek MKS E.Leclerc Radomka Radom, które występują na co dzień w Lidze Siatkówki Kobiet.

Tuż przed przejazdem kolejowym policjanci oraz siatkarki namawiali do bezpiecznych zachowań na drodze wręczając kierowcom specjalnie przygotowane na ten dzień ulotki. Kierowcy nie kryli zdziwienia, gdy do zatrzymanego samochodu zbliżał się patrol policyjno-sportowy, a niektórzy z nich sami prosili o zdjęcie z nietypowym patrolem.

Zespół Prasowy KWP

 

 

 

Powrót na górę strony