Aktualności

Kolejne spotkanie profilaktyczne młodzieży z radomską policjantką

Data publikacji 05.02.2018

Na temat problemów w okresie dorastania odbyło się spotkanie w kinie Helios. Po projekcji filmu w dyskusji z młodzieżą uczestniczyła podkom. Justyna Stanik-Rybak z Wydziału Prewencji KWP z/s w Radomiu.

„Kino na temat” to cykl spotkań profilaktycznych w kinie Helios, które realizowane są od 2016 roku z udziałem przedstawicielki Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Projekt skierowany jest do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkań filmowych poruszane są istotne problemy dla dzieci i młodzieży w okresie dorastania. Po projekcji filmu prowadzona jest dyskusja o odczuciach młodych widzów oraz poruszanym problemie społecznym. Każdy cykl ma starannie dobrany repertuar, na interesujący młodego widza temat.

W tym roku cykl spotkań filmowych rozpoczął się pokazem filmu pt. „Cudowny chłopak”, którego głównym wątkiem jest dyskryminacja ze względu na wygląd, występująca w szkole wobec kilkuletniego chłopca. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz. Gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – musi się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów. Śledząc los bohatera młodzi widzowie przekonują się jak wiele niedopuszczalnych zachowań ma miejsce ze strony kolegów. Na co dzień chłopiec doświadcza przejawów dyskryminacji i uprzedzenia. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Projekcja filmu „Cudowny chłopak” jest doskonałą lekcją, na którą warto przyjść do kina. W dniu 31 stycznia w spotkaniu profilaktycznym z podkom. Justyna Stanik-Rybak udział wzięło ok. 200 uczniów z radomskich szkół podstawowych. Kolejne spotkania odbędą się 6 i 12 lutego 2018 r. w kinie Helios w Radomiu.

Autor: Wydział Prewencji/JSR

Powrót na górę strony