Aktualności

Bezpieczne ferie - DOPALAM się SPORTEM

Policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej grójeckiej komendy razem z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu przeprowadziła spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

Ferie zimowe, w województwie mazowieckim rozpoczęły się 15 stycznia i potrwają do 28 stycznia 2018 r. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką oraz pracownik Sanepidu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzili spotkania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2018”.

Spotkania miały miejsce w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, gdzie przebywają dwie grupy młodych sportowców, w tym grupa 21 siatkarek z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Nadarzyn oraz grupa 14 piłkarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Piorun" Warszawa. Podczas prelekcji z dziećmi i młodzieżą, policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzieliła również porad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem osoby załamie się lód.

Przestrzegła przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjantka omówiła zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

Sportowcy otrzymali także elementy odblaskowe, które obiecali nosić.

 

Autor: st. sierż. Karolina Krawczyk/RJ

Powrót na górę strony