Aktualności

Bezpieczne ferie w mieście - akcja radomskich służb mundurowych

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo zimą – Bezpieczne ferie 2018” zorganizowali dla dzieci spotkanie, podczas którego tłumaczyli jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Rozpoczynają się ferie, a wraz z nimi wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, które często mogą nieść ze sobą różne niebezpieczeństwa. Dlatego służby mundurowe z Radomia, w tym Komenda Miejska Policji w Radomiu, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, a także WOPR, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Radomski Szpital Specjalistyczny, Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni" działające przy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu przygotowali dla najmłodszych spotkanie nad zalewem na Borkach „Bezpieczne ferie”. W akcji wzięły udział dzieci z radomskich szkół.

Mundurowi podczas akcji tłumaczyli najmłodszym mieszkańcom naszego miasta jak ważne jest bezpieczeństwo podczas ferii. Uczyli dzieci m.in. jak mają zachowywać się nad wodą i na lodzie. Uświadamiali, czym może zakończyć się spacer po cienkim lodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki „Bezpieczne Dziecko”.

 

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony