Aktualności

Policjantki szkoliły funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Żytkowicach

Data publikacji 05.12.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu szkolili funkcjonariuszy służby więziennej przy wykorzystaniu narkotykowych walizek edukacyjnych. Pracownicy Zakładu Karnego w Żytkowicach poznali najnowsze sposoby, metody działania sprawców oraz zapoznali się z aktualnymi regulacjami prawnymi z zakresu narkomanii.

Wczoraj dwie policjantki z KWP zs. w Radomiu przeprowadziły szkolenie dla około 60 funkcjonariuszy służby więziennej oraz pracowników Zakładu Karnego w Żytkowicach. Spotkanie to miało na celu przekazanie najnowszych informacji na temat sposobu działania osób zażywających, a także rozpowszechniających narkotyki i dopalacze.

W trakcie spotkania funkcjonariuszki wykorzystały tzw. walizki edukacyjne, które dotychczas mieli możliwość poznać już przedstawiciele oświaty i rodzice w trakcie spotkań informacyjnych prowadzonych na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Policjantki szczególną uwagę poświęciły zagrożeniom związanym z zażywaniem dopalaczy oraz omówiły aspekty prawne związane z obrotem tego rodzaju substancjami.

 

Autor: podinsp. Katarzyna Kucharska

Powrót na górę strony