Aktualności

Autorzy filmu „Najlepszy” i mazowieccy policjanci spotkali się z młodzieżą

Data publikacji 28.11.2017

Dzisiaj w Multikinie w Radomiu odbyła się projekcja filmu „Najlepszy”. Projekcja filmu była okazją do rozmów twórców filmu i policjantów z publicznością na temat regulacji prawnych i konsekwencji wynikających ze spożywania narkotyków.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Po wielu latach silnego uzależnienia od narkotyków, dzięki zaangażowaniu w sport, pokonuje nałóg i odbudowuje swoje życie.

Przed projekcją filmu oraz tuż po omawiane były regulacje prawne w sprawach nieletnich, w szczególności w kwestii kontaktu ze środkami psychoaktywnymi. Widzowie mogli spotkać się z Jerzym Górskim, którego historia stała się podstawą scenariusza filmu oraz z Łukaszem Grassem, autorem książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”.

Warto także podkreślić, iż pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu oraz Polską Fundacją Pomocy Humanitarnej „Res Humanae”z siedzibą w Warszawie doszło do porozumienia dotyczącego współpracy na rzecz przeciwdziałania narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Dzięki porozumieniu policjanci z terenu garnizonu mazowieckiego będą uczestniczyć w spotkaniach z młodzieżą oglądającą film, podczas których przekazywać będą wiedzę z zakresu odpowiedzialności prawnej oraz przeciwdziałania narkomanii.

Przed filmem odbył się także briefing prasowy I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marka Świszcza, Justyny Żmudzkiej - dyrektora marketingu Mówi Serwis oraz Jerzego Górskiego i Łukasza Grassa.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony